Sziasztok! 🙂
Ebben a cikkben egy „gyógyító színekkel” horgolt mandala mintát mutatok be. (Ne hari, nem nagyon hiszek az ilyen típusú színterápiában, ettől függetlenül úgy horgoltam, ahogy olvastam a színek hatásáról, mert tetszik). A mandalák színeinek jelentését itt olvastam.
További horgolt mandala mintáim: horgolt barátság-mandala könyvjelző itt, horgolt csillagvirág mandala minta itt, horgolt rózsás mandala minta pedig itt érhető el.
Angol nyelvű forrás képekkel itt. (brit angol horgolási rövidítéseket használ)
A cikkben felhasznált horgolási rövidítéseket ide kattintva találhatod meg.
Megj.: K4 = klaszter 4 egyráhajtásos pálcából (4 erp-t egyszerre fejezünk be)
K5 = klaszter 5 erp-ból (5 erp-t egyszerre fejezünk be)
Alapanyagok, eszközök a horgolt mandala elkészítéséhez:
- pink, rózsaszín és fehér fonal 4-es méretű horgolótűhöz (Catania)
- 4-es méretű horgolótű
- igény esetén egy drót, amire kifeszítjük
A horgolt mandala elkészítése
Megj.: színváltásnál értelemszerűen elkötjük és elvágjuk a fonalat.
Kezdőkör: rózsaszín fonallal varázskörbe 3 lsz, erp, lsz, *(2 erp, lsz)* is. hétszer, összekötjük a kört (16 erp lesz)
1.kör: pink fonallal beszúrjuk a tűt az egyik 1 lsz-es ívbe, (3 lsz, K4), 3 lsz, *(a köv. lsz ívbe K5, 3 lsz)*, ism. a kör végéig, összekötjük a kört (8 db K5 lesz)
2.kör: fehér fonallal beszúrjuk a tűt az egyik lsz ívbe, lsz, *(5 kp a lsz ívbe, 2 kp a K5-be)* ism. a kör végéig, összekötjük a kört (56 kp)
3.kör: 4 lsz, 1 szemet kihagyunk, *(erp, 1 lsz, 1 szemet kihagyunk)* ism. a kör végéig, összekötjük a kört
4.kör: lsz, *kp a köv. szembe, (2 kp) a lsz ívbe* ism. a kör végéig, összekötjük a kört (84 kp)
5.kör: rózsaszín fonallal (3 lsz, erp), lsz, két szemet kihagyunk, *(2 erp, lsz), két szemet kihagyunk* ism. a kör végéig, összekötjük a kört
6.kör: pink fonallal beszúrjuk a tűt az egyik 1 lsz ívbe, (3 lsz, erp, 3 lsz, 2 erp), kihagyunk egy lsz ívet, *a köv. lsz ívbe (2 erp, 3 lsz, 2 erp), kihagyunk egy lsz ívet* ism. a kör végéig, összekötjük a kört (14 legyező)
7.kör: ksz az első 3 lsz-es ívbe, (3 lsz, 7 erp), *a köv. lsz ívben (8 erp)* ism. a kör végéig (14 legyező)
8.kör: fehér fonallal (lsz, kp), *kp* ism. a kör végéig úgy, hogy a legyezők között a kp-t a 6.kör üresen hagyott lsz ívébe hurkoljuk (így hosszú kispálca lesz), a kör végén összekötjük a kört (126 kp)
9.kör: rózsaszín fonallal beszúrjuk a tűt az előző kör egyik hosszú kispálcáját követő szembe, 3 lsz, 3 erp, lsz, 4 erp, a hosszú kispálcát kihagyjuk, *4 erp, lsz, 4 erp, a hosszú kispálcát kihagyjuk* ism. a kör végéig, összekötjük a kört
10.kör: pink fonallal beszúrjuk a tűt az első lsz ívbe, lsz, (kp, 3 lsz, kp) a lsz ívbe, *egy szemet kihagyunk, 2 kp, egy szemet kihagyunk, (kp, 3 lsz, kp)* ism. a kör végéig, összekötjük a kört, elkötjük és elvágjuk a fonalat.
Végül kikeményíthetjük vagy egy drótszálat húzhatunk bele, hogy kifeszüljön.
Ha kérdésetek van, feltehetitek itt a cikk alján lévő Hozzászólások-ban vagy írjatok nyugodtan Face-oldalunkra! Szép nyarat Nektek és boldog horgolást! 🙂
Köszönöm, igazi kihívás az angol nyelvű youtube videók után az lsz, erp, kp és egyebek. Szerintem a magyarok közül is mindenki single crochet-nak és double crochet-nak hívja, nem sznobságból, hanem mert sehol nem hallott egyráhajtásos pálcáról.