Sziasztok! 🙂
Horgolt angyal minták után kutatva az interneten, annyira sokszor belebotlottam egy fekete-fehér, négy angyal diagramot ábrázoló képbe, hogy kíváncsivá tett és gondoltam, kipróbálom, milyen is lesz a sok kis pálca és láncszem, ha testet ölt. Ezért ebben a bejegyzésben bemutatom az egyiket. Bár az ízlésemnek kissé nagy ahhoz, hogy a karácsonyfára akasszam, azért találtam neki helyet: ablakba lógatva is nagyon szépen mutat. Természetesen, aki vékonyabb fonallal és kisebb méretű horgolótűvel készíti el, annak az angyalkája is kisebb lesz és felkerülhet a karácsonyfájára is. Nagyban emeli a horgolt angyal díszítőértékét, ha itt-ott arany színű fonalat is használunk hozzá.
A többi nagy horgolt angyalt itt, itt és itt találjátok meg.
A cikkben felhasznált horgolási rövidítéseket ide kattintva találhatod meg.
Alapanyagok, eszközök a nagy horgolt angyal elkészítéséhez:
- fehér és arany színű fonal (Catania)
- 4-es méretű horgolótű
- olló
A horgolt angyal elkészítése
Akinek segítségére van, bemutatom a diagramot is:
A horgolt angyal feje és glóriája
Kezdőkör: fehér fonallal 15 lsz-et körré kapcsolunk
1.kör: 3 lsz, 29 erp, összekötjük a kört
2.kör: arany színű fonallal: 2 lsz, *(kp, lsz)* ism. még háromszor, *kp, (fp, erp), (erp, krp, erp), (fp, erp)* ism. még négyszer, *(kp, lsz)* ism. még ötször, összekötjük a kört
A horgolt angyal felsőteste a szárnyakkal
3.sor: (nyak) (3 lsz, 2 erp), ford.
4.sor: az előző sor 3 lsz magasításába: (4 lsz, erp), 3 lsz, az előző sor 2. pálcájába (3 erp), az előző sor utolsó pálcájába (erp, lsz, erp), ford.
5.sor: ksz a két erp közötti lsz-be, (4 lsz, erp), 3 lsz, kp a lsz ívbe, 3 lsz, ksz az előző sor erp-jába, (3 lsz, erp), erp, (2 erp), 3 lsz, kp a lsz ívbe, 3 lsz, (erp, lsz, erp) az előző sor két pálcája közé, ford.
6.sor: ksz a két erp közé a lsz ívbe, (5 lsz, krp), 4 lsz, *kp a lsz ívbe, 4 lsz* ism. még egyszer, *(2 erp)* ism. még négyszer, 4 lsz, *(kp, 4 lsz)* ism. még egyszer, (krp, lsz, krp) az előző sor két pálcája közé, ford.
7.sor: ksz a két pálca közé, (5 lsz, krp), 4 lsz, *kp, 4 lsz* ism. még kétszer, ksz az előző sor erp-jába, 3 lsz, erp, *lsz, 2 erp* ism. még háromszor, 4 lsz, *kp a lsz ívbe, 4 lsz* ism. még kétszer, (krp, lsz, krp) az előző sor két pálcája közé
8.sor: ksz a két pálca közé, (5 lsz, krp), 4 lsz, *kp, 4 lsz* ism. még háromszor, 14 erp, 4 lsz, *kp, 4 lsz* ism. még háromszor, (krp, lsz, krp) az előző sor két pálcája közé, ford.
9.sor: arany színű fonallal: ksz az előző sor két pálcája közé, (5 lsz, krp), 4 lsz, *kp, 4 lsz* ism. még négyszer, fehér fonallal: ksz az előző sor erp-jába,3 lsz, erp, *lsz, 2 erp* ism. még ötször, arany színű fonallal: 4 lsz, *kp, 4 lsz* ism. még négyszer, (krp, lsz, krp) az előző sor két erp-ja közé. Elkötjük és elvágjuk a fonalat.
Megj.: az utolsó sor a szárnyak utolsó sora. Amennyiben az arany színű fonalat végigvezetjük a fehér fonal alatt a test-résznél és a következő szárny kezdetekor nem vágjuk el a fehér fonalat, szebb lesz a minta és könnyebben folytathatjuk a szoknyát.
A horgolt angyal szoknyája
10.sor: fehér fonallal: 3 lsz, 19 erp, ford. Megj.: minden pálcába erp és a két erp közötti lsz-be is
11.sor: 3 lsz, erp, *lsz, 2 erp* ism. még nyolcszor, ford.
12.sor: 3 lsz, 28 erp, ford. Megj.: minden pálcába erp és a két erp közötti lsz-be is
13.sor: 3 lsz, erp, *lsz, 5 erp* ism. még négyszer, lsz, 2 erp, ford.
14.sor: arany színű fonallal: 3 lsz, 34 erp, elkötjük és elvágjuk a fonalat. Megj.: minden pálcába erp és a két erp közötti lsz-be is
A horgolt angyal kikeményítésének menetét itt találjátok. Száradás után arany színű fonalból akasztót hurkolunk rá.
Ha kérdésetek van, feltehetitek itt a cikk alján lévő Hozzászólások-ban vagy írjatok nyugodtan Face-oldalunkra! Boldog karácsonyt és boldog horgolást! 🙂