Csiribííííí, csiribáááá! Teáscsésze emelkedj, és borítsd ki a tavaszt! 🙂 Amikor először megláttam az egyik ötletgyűjtő oldalon a „lebegő” csésze képét, egészen elámultam. Főleg, amikor beleolvastam a cikkbe és azzal kezdte, milyen egyszerű elkészíteni. El sem tudtam képzelni, hogyan lehet ez a látványos húsvéti dísz egyszerűen elkészíthető… nem elég, hogy színeivel és túlzó gazdagságával a szépséges tavaszt idézi, hangulatos a csésze és a kistányér ötlete, még lebeg is?! Na de hogyan? Ebben a bejegyzésben megfejtjük a titkát! 🙂 Forró ragasztópisztolyra fel, kezdődjék a varázslat! 🙂
Alapanyagok, eszközök a „lebegő” teáscsésze elkészítéséhez:
- 1 db öblösebb teáscsésze csészealjjal
- selyemvirágok zölddel (lehet egyféle vagy sokféle, az enyémen kb. 15 db nagyobb virág van és néhány icipici, egyáltalán nem volt szükséges 7 csokorral vennem, elég lett volna 1-2 csokor)
- kicsi (12-14 db) és még kisebb (max. 20 db) műanyag/hungarocell tojások
- 1 villa (ezt ne a családi készletből vegyük el, mert véglegesen be fogjuk építeni a tavaszi díszünkbe)
- kevés zöld szizál (1 zacskó) vagy valami más, amire pakolunk (pl. szárított moha)
- ragasztópisztoly (nálam majdnem két ragasztórudacska elfogyott)
A „lebegő” teáscsésze elkészítése
Első lépésként a képen látható Z-alakra hajlítjuk a villát. Ebben segítségre lehet szükségünk: egy férfira és egy fogóra 🙂 Míg ő bíbelődik vele, bemelegszik a ragasztópisztoly. Egy villa elég. A képen azért van kettő, hogy jól látszódjon, milyen alakúra hajlítjuk.
Ezután beleragasztjuk a villa hajlított nyelét a csészébe (szerintem úgy látványos, ha a füle az egyik oldalra kerül), majd, ha megszáradt, a villa másik végét a csészealjba. Figyeljünk oda, hogy szépen rásimuljon és stabilan odatapadjon! Ha megszáradt a ragasztó és mégis megbillenne a teáscsésze, hajlítsunk egy kicsit a villa csésze felőli végén (befelé döntjük), hogy kiegyensúlyozzuk és magától is biztosan megálljon.
Mikor ezzel elkészültünk, érdemes nagyjából összeálítani a kompozíciót, hogy legyen egy kiinduló alapunk, mit hová teszünk majd. Ezt még nem ragasztjuk be, csak elindítja az ötletelést. 🙂
Szizállal fedjük le a csésze alját (kis fészket készítünk), majd a kistányér belsejét. Ha szépen eligazgattuk, oda is ragasztjuk.
Ha elkészültünk az alapokkal, kezdődhet az építkezés! Érdemes először a villa nyelét befedni zöld levelekkel, hogy sehol se látszódjon ki. Szépen mutat, ha kifelé néznek és egy kis vízesés-szerű szélességet kapnak, mert erre a hidacskára tudunk majd tojásokat és virágokat ragasztani. Ne felejtsük hátul is díszíteni! Én felülről-lefelé kezdtem el a színes kis dekorációk telepítését: először a csészében lévő fészekbe ragasztottam egy nagy virágfejet, mellé a tojásokat (1.kép). Ezután haladtam tovább, a villa nyelét fedő zöld levelekre (2.kép), majd a tányérra (3.kép).
Ahhoz, hogy első látásra elhitessük, a hímes tojások és a selyemvirágok éppen most borulnak ki, ne állva, hanem kissé eldöntve helyezzük el őket! A tavaszi dísz hangulatát erősíti a ránézésre szinte odaömlött elhelyezés: egymás hegyén-hátán, minden kis résben van valami, a legtöbb díszecske takarásban áll. Jól mutatnak a kifelé és felfelé kilógó, hosszúkás részek, mert indázó hatást keltenek, ezzel dinamikusnak tűnik a kompozíció, mintha egy nagyon aktív mozdulat fagyott volna meg egy csapásra. A ragasztgatásra szánjunk elég időt, mert ez dönti el a lebegő teácsésze megfelelő hatását.
Elkészültünk! Ugye, tényleg egyszerű? És nagyszerű is! 🙂
Még elkészülhet húsvétig! Bármilyen, a lebegő csésze elkészítésére vonatkozó kérdésre szívesen válaszolok a bejegyzés alján található Hozzászólások-ban vagy a Kreatív+Hobby Alkotóműhely Facebook-oldalán. Jó készülődést-készítést kívánok Mindenkinek! 🙂
Szia! Ez gyönyörű! hol lehet ilyen szép selyemvirágokat beszerezni?
Szia!
Köszönöm szépen! Már nem emlékszem, hol vettem, azt hiszem, Érden a Tesco-soron egy lakberendezési üzletben. Remélem, Te is kipróbálod! Nálunk évek óta díszíti tavasztól a nappalit 🙂