Ebben a bejegyzésben egy új technikát mutatok be. A transzfertechnikával bármely lézernyomtatóval nyomtatott színes vagy fekete-fehér képet átvihetünk fa-, fém-, textil-, cserép- és papírfelületre. A transzferfolyadék ára nem vészes és csak kevés kell belőle, használata pedig nagyon egyszerű. A textilre felvitt minta mosható is, amennyiben átvasaljuk. Akár táskán vagy pólón, akár fém- vagy fadobozon szeretnénk elhelyezni egy hangulatos képet, ezzel a módszerrel biztosan sikerülni fog. Ez nem egy reklámbejegyzés, így az általam használt termék márkáját nem tüntetem fel. Bármely kreatív hobby boltban találhatunk számunkra megfelelő transzferfolyadékot.
Alapanyagok, eszközök
- transzferfolyadék
- lézernyomtatóval nyomtatott kép
- olló, fültisztító-pálcika, spatula
- a tárgy, amire transzferálni szeretnénk
A címkekészítés menete transzfertechnikával
Miután megszerkesztettük a felhasználni kívánt képet, nagyon fontos, hogy ne felejtsük el vízszintesen tükrözni.
Fénymásoljuk vagy kinyomtatjuk, majd kivágjuk.
Képpel lefelé elhelyezzük a felületen – az én esetemben ez szaténszalagot jelent. (Ennek a szélét óvatosan melegítem, hogy ne kezdjen el bomlani, amikor felvarrom.)
Tehát a transzferálni kívánt kép hátoldalát látjuk, ezt kenjük át vékonyan a transzferfolyadékkal. Ekkor, mint a képen is megfigyelhető, átlátszóvá válik a papírunk. Ne áztassuk el, mert szétfolyhat a minta!
Tipp: aki aggódik, hogy elcsúszik a kép, körberagaszthatja ragasztószalaggal.
Ezután átdörzsöljük spatulával. Néha óvatosan felemelhetjük a képet, hogy megnézzük, mennyire sikerült átvinni a díszíteni kívánt felületre. Vigyázzunk arra, hogy ne csússzon el a minta!
Miután transzferáltuk a képet, átvasaljuk a mintát, hogy moshatóvá váljon. A vasaló ne legyen forró és ne gőzöljön, különben tönkremehet a képünk.
Tádááám! Már készen is van a címkém 🙂
A technika ugyanez a bevezetőben leírt többi díszíteni kívánt anyag esetén is (bár azt nem tudom, hogy lehet-e azokat is vasalni).