A – magyarosan írva – kvilling-technika, melynek magyar elnevezése: papírcsík-technika, egy népszerű kreatív hobby technika, melyhez nem kell bonyolult, drága vagy sokféle alapanyag. Színes papírcsíkokra és egy kvillingtűre van hozzá szükség, meg egyszerű, átlátszóra száradó hobby ragasztóra. Sőt a kvillingtű is helyettesíthető akár egy fogpiszkálóval is, bár érdemes egyszer ráfordítani néhány száz forintot, és befektetni egy kvillingtűbe, mert nagyon megkönnyíti a munkánkat és hozzásegít a szép eredményhez. A papírcsíkokat is vághatjuk magunk, ebben az esetben nagyon oda kell figyelni, hogy egyformák és egyenes oldalúak legyenek azok a csíkok. Készen is lehet ilyet kapni, de bevallom, ez már borsosabb árú, főleg ahhoz képest, ami.
Sajnos, most nem volt időm komolyabban belemerülni a kvilling-technika rejtelmeibe, ezért itt szeretném megjegyezni, hogy az ezt a bejegyzést fűszerező művészi kvilling-képek nem az én munkáim, inspirációnak szántam, hogy láthassuk, mit is lehet kihozni magunkból ezzel a technikával. A kép alatti linkre kattintva meg lehet őket tekinteni az eredeti környezetükben. Mindenesetre egész biztosan kipróbálok majd néhány komolyabb munkát is, mert nem csak lakásdekornak, hanem ajándéknak is el tudok képzelni egy-egy ilyen képet. Egy biztos: tátott szájjal nézegettem a képkeresőben a képeket és alig bírtam választani közülük, melyiket használjam fel illusztrációnak.
Alapanyagok, eszközök kvilling-technikához:
- kvillingtű
- hobby ragasztó
- kvillingpapír csíkok
- fogpiszkáló
- kartonlap, amire fel szeretnénk ragasztani, szükség esetén képkeret
A kvilling-technika alapjai
Maga a „kvilling-művelet” nagyon egyszerű: kitaláljuk, milyen képet szeretnénk készíteni, kiválasztunk hozzá egy papírcsíkot, ennek végét beleillesztjük a kvillingtű bemetszett hegyébe…
… és szorosan feltekerjük rá, …
… majd kihúzzuk a kvilling papír végét a kvillingtűből.
A különböző formáknak megvan a maga technikája, hogyan nyomjuk össze a feltekert papírcsíkot, hogy felvegye a megfelelő alakot. Szükség esetén egy csepp ragasztóval rögzítjük a papír végét, hogy megmaradjon a formája.
Ezen a képen egy alap-minta összefoglalót láthattok. Ezekből az egységekből igazi művészi alkotásokat lehet összerakni. A kép alatti linkre kattintva lépésről-lépésre bemutatja az alkotó, hogyan alakítja ki ezeket a formákat az alap körből.
Ez pedig egy angol nyelvű videó az alapformák elkészítéséről:
Végül finoman beragasztózzuk végig a papír élét (ezt lehet akár egy fogpiszkáló segítségével) és ráragasztjuk a választott kartonlapra. Sok videós segítséget találhattok az interneten, amelyekben egy-egy kép elkészítésének lépéseit mutatják be.