Sziasztok! 🙂
Ígéretemhez híven bemutatom, idén milyen adventi kalendáriumot készítettünk Jázminnal. A cikk első részét, melyben a mini horgolt zoknik elkészítését mutatom be, itt találjátok.
Varrott adventi naptárt itt, dekupázsoltat itt, üvegmatricásat pedig itt találtok.
Mérete: kb. 48×68 cm.
Megjegyzés: eltelt 6 év. A hungarocell alap megadta magát… így idén (2021-ben) felújítottam kissé: két vastag, erős kartonlapot ragasztottam össze, erre még egy arany színű kartont is felragasztottam, így már jó erős alapot kaptam, ami újabb évekre kitart majd. Ezüst színű fonalra fűztem fel a kis horgolt zoknikat és mivel a cirkalmas szám-matricák is réges-régen lehullottak már, alkohol filccel írtam rá újra. A tetejére egy horgolt hópelyhet ragasztottam, ez egyben az akasztója is.
Alapanyagok, eszközök a horgolt adventi kalendárium elkészítéséhez:
- nagy zöld karton (50×70 cm)
- nagy hungarocell lap (min.50×70)
- olló, tű, cérna
- széles piros szaténszalag
- kb. 3-4 cm széles arany színű szalag
- széles ragasztószalag
- arany- és vegyes színű vastag zsinór (min.1,5-1,5 m)
- arany színű karton (A4)
- ezüst színű szám-matricák (1-24-ig)
- arany színű fonal/cérna
- 24 db horgolt kis zokni
A horgolt adventi kalendárium elkészítése
Megrajzoljuk a zöld kartonra és a hungarocell lapra a fenyőalakot, majd kivágjuk.
Mivel a hungarocellre eddig csak faragasztóval sikerült kartont ragasztani, de az napokig szárad, így gyorsítottam a folyamaton egy kicsit azzal, hogy a szélüket ragasztottam körül és -össze széles szaténszalaggal méghozzá úgy, hogy ragasztószalagot a ragacsos felével kívül fogva hengerré tekertem (így minden oldala ragad) és a karton szélére körös-körül odaragasztottam néhány ilyen csíkot. Erre simítottam rá az arany színű szalagot. Hátul ugyanígy rögzítettem. Ahol szükséges volt, átmenetileg rajzszeggel tűztem össze a két réteget, hogy ne mozduljanak el ragasztgatás közben.
Ezután a fenyő emeleteire mérve két-két zsinórt vágtam, rájuk fűztem a kis zoknikat (előtte ki kell próbálni, mennyi fér egy „fenyőemeletre”) és végüket rávarrtam a szélén, majd középen megemelve is odavarrtam.
Amikor minden zokni felkerült a papír-karácsonyfára, Jázmin megtöltögette meglepi-finomságokkal.
Ezután masnit készítettem piros szaténszalagból. Nem volt kedvem varrni, mert már napok óta ezt a kalendáriumot készítem, így egyszerűen ragasztószalaggal rögzítettem a masni két részét egymáshoz, majd a fához. A fenyő csúcsát átlyukasztottam és a maradék színes-fényes zsinórt rákötöttem akasztónak.
Végül elkészítettem a számkártyákat: 24 db 3×3 cm -es négyzetet vágtam az arany színű kartonpapírból, ráragasztottam a számokat, csúcsukat kilyukasztottam és arany színű fonallal rákötöttem minden zoknira egyet-egyet.
Ne tévesszen meg senkit ennek a bejegyzésnek a hossza: napokig tartott meghorgolni hozzá a kis zoknikat (kb. 30 perc alatt készül el egy) és még egy egész délután volt elkészíteni a naptárat. Elég sok módszert kipróbáltam a zoknik rögzítésére, de nekem az vált be végül, amit bemutattam.
Nincs más hátra, mint izgatottan várni a holnapot, hogy ovi után Jázmin kivehesse belőle az első kis finomságot és ezzel egy nappal közelebb kerüljön a karácsonyhoz! 🙂 Ha kérdésetek van, feltehetitek itt a cikk alján lévő Hozzászólások-ban vagy írjatok nyugodtan Face-oldalunkra! Boldog karácsonyt és boldog horgolást! 🙂