Az új otthonunkban nekem is jutott egy saját kis külön zug, ami nagyon is jól jött, mert lassan annyi alapanyagom és speciális eszközöm gyűlt össze a több éve tartó kreatív hobby tevékenységem miatt, hogy egyszerűen sehol sem fértek el. Elhatároztam: ez a szoba az alkotást hivatott tükrözni már a berendezésével is. Vagyis nem költök rá, hanem a meglévő, ám máshol helyet nem kapó tárgyakat alakítom át a sok kis mütyür tárolásához.
Előző bejegyzésemben megmutattam, hogyan hasznosítottam a költözéshez használt kartondobozokat. Itt azonban fából készült polcokat mutatok be.
Előző bejegyzésemben megmutattam, hogyan hasznosítottam a költözéshez használt kartondobozokat. Itt azonban fából készült polcokat mutatok be.
1. Fiókokból szekrényke
Az én esetemben ezek nem igazi fiókok voltak, hanem egy szekrénysor üveges részeit csomagolták be ezekbe a szállítók, hogy megóvják őket. Ezért eleve két színű, maradék alapanyagokból tákolta össze a bútorgyártó cég (vagyis már ők is újrahasznosították).
Alapanyagok, eszközök:
- fiókok vagy faanyag
- csavar, fúrógép
- akril festék, lakk
Mindössze annyit tettem, hogy két fiókot összefúrattam a férjemmel, középre pedig egy-egy plusz polcot tettettem be. Ezután befestettem, mintákat rajzoltam rá, végül lelakkoztam. A falra is csavarral rögzítettük, hogy ne boruljon el. És már lehet is pakolni rá!
2. A könyves szekrény átalakítása
Ez a könyves szekrény költözésünk után elveszítette a funkcióját, mert túl magas volt és sehol sem találtam neki helyet. Ezért elfektettem, a polcait pedig az új feladatának megfelelő, különböző magasságokban fúrtuk fel. Máris kész lett a praktikus tároló! Bár még hiányzik az élfólia az oldalán lévő polcokról, felteszem róla ezeket a képeket, mert meg szeretném mutatni, hogy a szekrény eredeti lába alatti részt milyen jól ki lehet használni, ha oda is kis polcokat teszünk. Így egészen másképp néz ki, mintha csak üresen ásítana ránk egy nyilvánvaló szekrényláb!
Elölről |
Oldalról (egykor ez volt a könyvespolc lába) |